Proč ženy kolem padesátky začínají podnikat?

I když si velká většina lidí  myslí, že by se tyto ženy měly připravovat na důchod, a že jsou vlastně jak se říká „ za zenitem“, tak se tyto ženy přece jen  pouští do podnikání.

Co je k tomu vede? Proč jsou ochotné dělat něco, co nikdy nedělaly ? Proč jsou ochotné vystoupit ze své komfortní zóny ?

Každá má asi svůj velký důvod, který je tak silný, že právě tato žena je  ochotná rozbourat svůj stereotyp a odbočit s vyjetých kolejí.

Dívám se na to svým pohledem, protože jsem v tomto věku a to samé prožívám já.

blog|podnikání

Když jsem se rozhodla změnit svůj život a dělat úplně něco jiného, než to, co dělám již 30 let (zdravotní sestra), tak se moje nejbližší rodina na mě dívala velmi skepticky. Nevěřili mně a mysleli si, že je to jen můj rozmar.

Vnímala jsem to, že mi hází klacky pod nohy a že v nich nemám žádnou podporu.

Pak jsem to pochopila proč. Vždyť do té doby, jsem se o ně starala, dělala, co oni chtěli a potřebovali a najednou jsem se začala věnovat sama sobě a začala dělat, co mě baví. Přestala jsem dělat služku, kterou jsem se už léta cítila.

 Zjistila jsem, že můžu a umím dělat i něco jiného, než to, čím jsem se vyučila, a že nemusím být jen ten, kdo doma uklízí, vydělává peníze, vaří a stará se o harmonickou rodinu.

Detoxikace ano, či ne?

Jak se na detoxikaci a jaro dívá čínská medicína?

Zázvor lékařský

Začala jsem se plně věnovat svému snu.

Po práci jsem sedla k počítači a učila se dělat obrázky do příspěvků, psát příspěvky, založila několik stránek , začala jsem oslovovat úplně cizí lidi, posílat emaily. Začala jsem jezdit na školení a konference. Během jednoho roku, jsem se naučila takových nových věcí, jak za celý život ne. 

A i kdyby se moje podnikání nerozjelo podle mého očekávání, pak v tuhle chvíli můžu říct, že jsem bohatší o spoustu zkušeností a nových věcí, o spoustu známých a přátel, a spoustu žen, které jsou kolem mě, a kterých si ze srdce vážím.

Vy ženy, které si myslíte, že padesátkou vše končí, a že to doklepete do důchodu, začněte myslet jinak !! Zvedněte hlavu a začněte poslouchat své srdce. Vaše vnitřní já, to přece cítí jinak !!

blog|podnikání

Vyzkoušejte, co jste ještě nikdy nedělaly, jednou za den udělejte něco, z čeho máte strach, více se usmívejte, řekněte sama sobě před zrcadlem „ MÁM SE RÁDA“ „ VYPADÁŠ PĚKNĚ“. Dělejte to každý den a přidávejte víc a víc. Život dostane úplně jiný rozměr a i vy se budete cítit skvěle a věřte, že budete chtít ještě zažít spoustu dobrodružství a adrenalinu.

Zodpovědně říkám, že podnikání je jedno velké dobrodružství a o adrenalinu ani nemluvím.

Získáte tím ale svobodu, nezávislost a sebevědomí. Tyto tři věci jsou alespoň pro mě to nejvíc, co jsem mohla dostat. A toho si moc vážím.

Autor: Iveta Houšťová

Napsat komentář