Detoxikace ano, či ne?

To je otázka na tělo.

 Vezmu-li to z pohledu obyčejné ženy, která v dnešní uspěchané době nemá čas ani na to, aby si přečetla svoji oblíbenou knížku, tak vám zodpovědně řeknu, že  detoxikace je blbost. 

Velkou část svého života jsem se o to nezajímala a ani jsem na to neměla čas. Však to znáte, práce, děti, domácnost, úklid, vaření, učení s dětmi a spoustu dalších povinností. A tak jsem se obalovala tukem víc a víc a zkoušela mnoho nesmyslných diet, které měly vždy jojo efekt.

Nenáviděla jsem své tělo a nejvíc z toho ty moje „špeky“. Kdo si tím neprošel, že?

žena|blog

Jednou, když zjistíte, že doma nikoho moc nezajímáte, že děti začínají mít svůj život a vy stále doma děláte jen služku a v práci jste vlastně holka pro všechno, tak vás to najednou začne zajímat. Proč to hubnutí nejde ? Proč se cítím pořád unavená? Proč jsem nemocná?  Proč kolem mě lítá negativní energie?  Nemůžu si za to tak trochu sama?  Jak se detoxikuje organismus? A co to detoxikace vlastně je?

Kdo jsem?

Jsem člověk, který miluje bylinky, rostliny, zahradu les, prostě přírodu a co kolem přírody třeba jen prošlo. Začala jsem se zajímat o fytoterapii, čínskou medicínu, homeopatii, Bachovy esence, aromaterapii, vyráběla jsem vlastní masti, čípky a tinktury. Můj život měl a má konečně smysl. A zájmů stále přibývá. Začínám mít své tělo a sama sebe ráda. Používám výbornou kosmetiku, která je nabitá bylinami a v péči o moje tělo mi maximálně pomáhá. Mám kolem sebe spoustu skvělých žen. A víte co? 

Pochopila jsem, že detoxikace je podle mě nezbytná a důležitá, stejně, jako když děláte pořádek ve svých rádoby kamarádech a přátelích.

https://www.facebook.com/bylinkovakosmetika/photos/a.690647694473861/922359327969362/?type=3&theater

 

Slyšela jsem názory, že tělo má samočistící schopnost a detoxikace není potřeba. Podle mě to byla pravda možná před dvaceti lety. V dnešní uspěchané době nemáte čas na klidný oběd, odpolední odpočinek či si hlídat pitný režim. Jíme potraviny geneticky zatížené a plné látek, které naše tělo jen velmi těžko vyloučí. Proto je velmi důležité minimálně 2x v roce pomoci tělu očistou.

Očistných kůr je velmi mnoho a každý to pojme podle svého. Někdo používá bylinné čaje, někdo si dělá očistná klyzmata. Můžete používat chlorelu a zelený ječmen, ale také mixovat smoothie. V dnešním článku nehledejte zaručený recept, který vám vyčistí tělo. Těch je na internetu celá hromada.

https://www.facebook.com/bylinkovysen/photos/a.1666011150129485/1688122784584988/?type=3&theater

Jaro je nejvhodnější dobou na detoxikaci organismu.

Zima je obdobím klidu, odpočinku, méně se pohybujeme, jíme těžší potraviny a proto se z těla hůře vylučují. Jaro je období startu, energie a rozpuku, proto jarní detoxikace organismu tělu velmi prospěje.

Co na to říká čínská medicína ?

To vám prozradím v příštím článku. 

Napsat komentář