Alternativní medicína vs. západní medicína.

Životní rozhodnutí

Když jsem se rozhodovala v 7.třídě,jaké bude mé životní povolání, věděla jsem, že to bude zdravotní sestra. Ptáte se, jak jsem to mohla vědět? Nevím. Zvláštní je, že do té doby jsem o zdravotní sestře nikdy nepřemýšlela, a ani v rodině není žádný zdravotník. Ale také jsem do té doby nic neslyšela o tom, že existuje nějaká alternativní medicína.

Na „zdrávku“ jsem se dostala a zdárně ji dokončila. V té době to bylo krásné povolání a cítila jsem se být velmi důležitá a nenahraditelná.

uniforma|retro|zdravotní|sestra

Postupem času se doba buď mění, nebo já to vnímám jinak. Tehdy jsem byla zapálená  a mladá .

Když vidíte dnes a denně utrpení lidí a vesměs jsou jim nabízeny léky, které ne vždy pomůžou, začněte o tom hodně přemýšlet.

Proč?

V dnešní době je západní medicína rozdělena na specializované obory, jako např. Interna, chirurgie, urologie, neurologie…..

Ale nikdo se lidem nevěnuje celkově. Dříve byli rodinní lékaři, kteří o pacientovi, ale i o jeho celé rodině věděli vše.

Začala jsem se hodně zajímat o alternativní medicínu a o lidi komplexně. V nemocnici vidíte lidi jako pacienty. Samozřejmě je tam snaha pomoci, nicméně nejde o řešení určitého problému, ale jen o potlačení příznaků.  Příčinu vzniku hledá jen velmi malé množství lékařů.

Tělo je váš velký kamarád a již dopředu vás upozorňuje, že není něco v pořádku, a že se k němu nechováme dobře. Dobře ho poslouchejte, protože to s vámi vždy myslí velmi dobře.

Dostali jsme se k tomu, že jsem zdravotní sestra, která pracuje v nemocnici. Od určitého věku mě ale začali zajímat alternativní vědy. Homeopatie, fytoterapie, aromaterapie, Bachovy květové esence…. A nastal vnitřní problém. Doporučujte pacientovi chemické léky ( hlavně od bolesti), když víte, že se to dá napravit úplně něčím jiným. Že jejich tělo volá o pomoc a my ho neslyšíme. Škoda, já ho slyším, ale jako zdravotní sestra moc pomoci nemůžu.

Nestěžuji si, jen vám chci přiblížit, jaký každý den svádím boj a musím držet pusu na uzdě.

Věděli jste, že existuje i kosmetika, která v mnohém může pomoct?

A takhle se ke mně postupně dostávají nové a nové alternativní  směry. Každý je výborný a každý má sloužit ku prospěchu člověka.

homeopatie|alternativní|

Začnu-li homeopatií ( jíž lékaři říkají placebo, blbost, nesmysl…), ale musím podotknout, že ne všichni lékaři, jen velká většina. Pokračuji-li fytoterapií ( léčba bylinami), o které lékaři říkají, že nepomůže, i když spousta léků se vyrábí právě z těchto bylin. Je hodně alternativních odvětví, ale mě právě zaujala homeopatie a fototerapie. 

S oběma mám zkušenosti a velmi mnoho mně pomohly. V neposlední řadě již i ta zmíněná kosmetika.

Co si představujete pod názvem kosmetika?

Nechte mě hádat. Krémy na obličej a parfémy.

To jsem si dříve myslela také. Ale opak je pravdou.  Ta kosmetika, co mě pomohla, je tak trochu kosmetika, drogerie a lékárna v jednom. Nevěříte? Zavítejte na moji webovou a FB stránku. Jistě vás to zaujme tak, jako mě.

kosmetika

Napsat komentář